Ipak, Srbija je mogla da glasa i u finalu. Članovi žirija koje je nominovala Radio-televizija Srbije bili su:
- Vojislav Vojkan Borisavljević | kompozitor
- Ivana Peters | pevačica, kompozitor
- Tanja Banjanin | pevačica
- Aleksandar Milić Mili | kompozitor, pevač
- Ana Štajdohar | pevačica
U nastavku vam donosimo pregled poena pristiglih za našu zemlju u drugom polufinalu, kao i bodove koje smo dali u finalu i polufinalu.
Drugo polufinale
Osamnaest država se takmičilo u 2. polufinalu, a pored učesnica, svoje bodove su raspodeljivali i Nemačka, Francuska i Ukrajina. Dakle, za Srbiju je moglo da glasa 20 država, dok je Srbija bodovala 17 pesama.
I naš žiri, i publika, usaglasili su se da je najbolja pesma polufinala bila predstavnička pesma Mađarske Origo.
Glasovi žirija
Naš stručni žiri je najviše poena dao Mađarskoj, dok je najniže rangirana pesma (17. mesto) bila iz Rumunije. Prevedeno u bodove, to je izgledalo ovako:
12 poena | Mađarska
10 poena | Bugarska
8 poena | Holandija
7 poena | Izrael
6 poena | Austrija
5 poena | Makedonija
4 poena | Danska
3 poena | Hrvatska
2 poena | Malta
1 poen | Norveška
Kada je reč o bodovima stručnog žirija za Srbiju, oni izgledaju ovako:
8 poena | Danska
7 poena | Nemačka
6 poena | Holandija, Norveška, Švajcarska
4 poena | Belorusija, Mađarska
2 poena | Malta, Bugarska, San Marino, Hrvatska, Irska
1 poen | Estonija, Francuska
Glasovi publike
Na osnovu prikupljenih sms-ova gledalaca, najviše poruka otišlo je za predstavnika Mađarske, a najmanje za Litvaniju. Prevedeno u bodove, to je izgledalo ovako:
12 poena | Mađarska
10 poena | Makedonija
8 poena | Bugarska
7 poena | Hrvatska
6 poena | Rumunija
5 poena | Izrael
4 poena | Švajcarska
3 poena | Norveška
2 poena | Belorusija
1 poen | Austrija
Kada je reč o bodovima za Srbiju koji su formirani na osnovu glasova evropske publike, oni izgledaju ovako:
12 poena | Makedonija, Švajcarska
10 poena | Hrvatska
6 poena | Austrija
5 poena | Francuska
Finale
Budući da Srbija nije učestvovala u finalu, ali je učestvovala u glasanju, ovaj segment je manje zanimljiv za analizu, no ipak vredan pomena.
Glasovi žirija
Najviše rangirana pesma kod srpskog žirija bila je ona iz Portugalije, te je tako dobila 12 poena. Najniže rangirana numera (na 26. mestu), ponovo je bila Yodel it! iz Rumunije. Prevedeno u bodove, to je izgledalo ovako:
12 poena | Portugalija
10 poena | Mađarska
8 poena | Italija
7 poena | Moldavija
6 poena | Bugarska
5 poena | Jermenija
4 poena | Austrija
3 poena | Australija
2 poena | Švedska
1 poen | Izrael
Glasovi publike
Gledaoci u Srbiji ostali su dosledni sebi i u finalu, te mađarsku pesmu Origo nagradili s 12 poena. Najniže rangirana numera (26. mesto) bila je Perfect life koja je predstavljala Nemačku. Evo i bodova publike u Srbiji:
12 poena | Mađarska
10 poena | Bugarska
8 poena | Portugalija
7 poena | Moldavija
6 poena | Italija
5 poena | Hrvatska
4 poena | Rumunija
3 poena | Belgija
2 poena | Francuska
1 poen | Švedska
Zaključak
Suština novog sistema glasanja, koje je uvedeno 2016. godine, jeste „približno jednako dopasti se i žiriju i publici”, ukoliko se računa na povoljan rezultat – u ovom slučaju, plasman u finale.
Čini se da je naša pesma sasvim solidno zadovoljila žiri, o čemu govori pre svega broj zemalja koji su glasali za Srbiju. Međutim, kritični su glasovi publike, tačnije, broj država od kojih smo dobili poene televotingom.
Jasno je da se ne može i ne sme računati samo na podršku dijaspore i zemalja u susedstvu, koja je i ovom prilikom mogla biti jača, te da plan i program promocije treba usmeriti na širu kartu Evrope. Naši ljudi u raseljenju ili susedstvu će manje-više uvek dati neku podršku srpskoj pesmi, ali je zabrinjavajuće to što mali broj država upravo daje bodove Srbiji.
Nismo dosegli do čula šire javnosti.
Radio-televizija Srbije mora ubuduće duboko da promisli u kom smeru će nastaviti da se takmiči te da, shodno ambicijama, tako i deluje. Većina država učesnica svoju „evrovizijsku priču” vrti i po nekoliko meseci, dozirano, strateški, planirano.
Stihija i uzdržanost nisu dobar način. „Hajp” i uzbuđenje oko evrovizijske pesme mora da se ponovo vrati, najpre u medije i među građane ove zemlje, a onda to „prelivati” i dalje.
Pesmom Evrovizije se mora brižljivije baviti. Dovoljno je samo zaviriti u komšijsko dvorište. Mađarsko ili bugarsko. Svejedno je.
httpv://youtu.be/A0wAd-a0hXA






Rumunija je bila čist kič i šund ove godine i pesmom i nastupom. Ako je drugačije ne mora da znači i da je odlično. Tako da bravo za naš žiri.
Свака вам част на овом тексту !!! Поготово на саветима удељеним нашим телевизијским маговима који бирају песму за Евровизију. Надам се да ће ово доћи до њихових ушију .
Ali Gruzija sto nije prosla u finale zaista je genocidno.Tako je bila odlicna u svakom pogledu.Inace kao i mi i ona je u svojoj grupi bila jedanaesta
Nije Tijana bila uopste losa,sve je to bilo vrlo pristojno.Da je prosla u finale glasacki kapacitet bi joj bio visi.Falilo je i malo srece a zao mi je sto je ova pesma svrstana u rang sa cipelom Marka Kona
Taman da naš žiri nije dao bezličnoj Danskoj 4 poena,naša Tijana bi bila u velikom finalu za jedan jedini bod!Žak je bio najbolji,a za ignorisanje Rumunije od našeg “stručnog”žirija nemam komentar.
Bugarski žiri nam dao 2 poena (publika 0), a braća makedonci čistu 0 (publika 12)? Lukavo štimovali. Mislili, “Bolje da ne damo ništa, inače Srbija zauzima naše mesto … i ovako ćemo jedva ući”. … a naš žiri Jani, uprkos lošoj interpretaciji, dao 5 poena?!
Žiriji zapadnih zemalja su nam dali solidne poene, a cenjene komšije, koje pazare pesme kod istog autora, malo ili ništa? Kao, “nije im se videla”. Danska je imala samo 3 poena više :(.
E Tićo … . Te prateći vokali, te haljina, te nastup, i kao šlag na tortu, dobre komšije. Nadam se, da “loš” rezultat, neće uticati na objavu albuma.
Trebala je Tića ići sama ili sa Sing-Singom, i otpevati sporu verziju, koja joj mnogo bolje leži. Prateće vokale, ona ne treba. Oni su joj samo uništili pesmu.
U Nemačkoj se polufinala prenose na kanalu ONE, koji deluje u okviru digitalnog paketa, ARD Digital. Verovatno većina naših tamo, to nije ni znala. Samo finale se emituje na prvom programu Das Erste. U Holandiji je slično.