Eurovision Song Celebration
Evrovizija 2020

Švedska bi otvorila, Ukrajina zatvorila 1. polufinale

Švedska pesma Move otvorila bi evrovizijsko takmičenje u Roterdamu, da je ono održano, budući da su producenti odredili da to bude prva pesma koja bi se čula u 1. polufinalu. Numera iz Ukrajine bi zatvorila uvodno polufinalno veče.

Prvi deo specijalne internet-emisije Eurovision Song Celebration u produkciji EBU emitovan je 12. maja od 21 sat, u terminu kada je trebalo da se održi 1. polufinale roterdamskog Evrosonga. Iako su tokom emisije emitovani zvanični video-zapisi takmičarskih pesama koje su delegacije prijavile, posebnost i neizvesnot ovog programa dao je redosled nastupanja koji su odredili producenti, a koji je do emitovanja bio držan u tajnosti.

Podsetimo, konačan redosled urađen je na osnovu preliminarnog polufinalnog žreba koji je sproveden u januaru u Roterdamu, na sastanku šefova delegacija.

Evo kojim bi redosledom izvođači izlazili na binu Arene „Ahoy“.

Osim „učesnika“ 1. polufinala, u prvoj emisiji Eurovision Song Celebration emitovani su i spotovi tri zemlje iz grupe „Velika petorka i domaćin“, koje bi ujedno imale pravo glasa u 1. polufinalu: Italija, Nemačka i Holandija.

Emisija je bila upotpunjena i snimcima ovogodišnjih takmičara koji su navodili svoje tri omiljene evrovizijske numere, ili su svoje takmičarske pesme ispevavali u drugom žanru, a kao vrhunac večeri emitovana je i rekapitulacija svih pesama 1. polufinala, ali u režiji fanova širom sveta.

Druga emisija je na programu 14. maja od 21 čas, kada ćemo saznati i redosled nastupanja učesnika 2. polufinala, među kojima su i naše predstavnice, devojke iz grupe „Hurricane“. Preliminarni redosled 2. polufinala bio je:

Prva polovina 2. polufinala (14. maj)

  • Austrija | Vinsent Bueno | Alive
  • Češka | Beni Kristo | Kemama
  • Estonija | Uku Suviste | What love is
  • Grčka | Stefanija | Superg!rl
  • Island | Dadi i „Gagnamagnið“ | Think about things
  • Moldavija | Natalija Gordijenko | Prison
  • Poljska | Alicja Šemplinjska | Empires
  • San Marino | Senit | Freaky!
  • Srbija | grupa „Hurricane“ | Hasta la vista

Druga polovina 2. polufinala (14. maj)

  • Albanija | Arilena Ara | Fall from the sky
  • Jermenija | Atena Manukjan | Chains on you
  • Bugarska | Viktorija | Tears getting sober
  • Danska | Ben i Tan | Yes
  • Finska | Aksel Kankanranta | Looking back
  • Gruzija | Tornike Kipijani | Take me as I am
  • Letonija | Samanta Tina | Still breathing
  • Portugalija | Eliza | Medo de sentir
  • Švajcarska | Gjon’s Tears | Répondez-moi

Direktni finalisti

  • Francuska | Tom Leb | Mon alliée (The best in me)
  • Španija | Blas Kanto | Universo
  • Ujedinjeno Kraljevstvo | Džejms Njuman | My last breath

Ovu zanimljivu emisiju možete pogledati u priloženom videu.

Oznake