ESC-potpourri

Norvežani kompletirali listu finalista, Litvanci stigli na pola puta

Veče za nama je bilo u znaku Luksemburga, koji je odredio svog prvog evrovizijskog aduta nakon 31 godine odsustva. Norvežani su kompletirali listu finalista, dok su Litvanci stigli na pola puta pri realizaciji svoje selekcije.

O izabranom predstavniku Luksemburga možete pročitati više u našem izdvojenom tekstu, dok vam u ovom pregledu vesti donosimo rezultate polufinala u Norveškoj i Litvaniji.

Luksemburg 2024 | Tali vraća kneževinu na Pesmu Evrovizije

Norvežani odredili poslednju turu finalista

U televizijskom studiju u Marijenlistu održano je treće, ujedno i poslednje polufinale norveškog izbora Melodi Grand Prix. Takmičilo se šest izvođača, a glasači putem aplikacije norveškog emitera NRK za Android uređaje odlučili su da u finalnu epizodu 3. februara pošalju sledeća tri takmičara:

  • MIIA | Green lights
  • Annprincess | Save me
  • KEiiNO | Damdiggida

Navedena trojka na finalnoj večeri 3. februara za put u Malme boriće se sa sledećih šest ranije kvalifikovanih izvođača za tu fazu nadmetanja:

  • Ingrid Jasmin | Eya
  • Margaret Berger | Oblivion
  • Gothminister | We come alive
  • Erika Norwich & Super Rob | My Ai
  • Gåte | Ulveham
  • Anne Fagermo & Dag Erik Oksvold | Judge tenderly of me

Odluku o pobedniku na finalnoj večeri donosiće glasovi međunarodnog stručnog žirija i onlajn-glasača u odnosu 50/50.

Pluie de Comètes i Shower su pobednici 3. polufinala u Litvaniji

Litvanci su ove večeri održali treće od pet polufinala nacionalne selekcije Eurovizija.LT. Kao i prošle subote, i ove večeri publici se predstavilo osam takmičara, a glasovima stručnog žirija i publike u odnosu 50/50, plasman u finalnu epizodu 17. februara izborila su sledeća dva umetnika:

  • Pluie de Comètes | Be careful
  • Shower | Impossible

Ranije su plasman u finalnu epizodu izborili:

  • Silvester Belt | Luktelk
  • VB Gang | KABOOM!!!
  • Aistè | We will rule the world
  • Žalvarinis | Gaudė vėjai

Pretposlednje, četvrto polufinalno veče, na programu je 3. februara, a u njemu ćemo slušati sledećih osam takmičara:

  1. Agnė Buškevičiūtė | Puppeter
  2. Il senso | Time
  3. Kasparas | Fool
  4. Monika Marija | Starting tomorrow
  5. Vilija | Save me
  6. Danielė | Cold shower
  7. Martin | Jigsaw
  8. Hansanova | Dragons and rainbows