Na koji način su srpski žiri i gledaoci vrednovali pesme u 1. polufinalu i finalu? Kako su publika i žiri bodovali Srbiju tokom te dve večeri?
O svemu tome govorimo o uporednom pregledu glasova Srbije i glasova za Srbiju tokom 70. Pesme Evrovizije u Beču.
Ko su bili članovi žirija u Srbiji?
Stručni žiri, koji je delegirao RTS, ove godine funkcionisao je u sledećem sastavu:
- Dušan Alagić;
- Ivan Mileusnić;
- Mateja Blažić;
- Anđela Vranić Lores;
- Aleksandra Kovač;
- Jelena Tomašević;
- Marija Marić Marković (Mari Mari).
Prvi put posle 2022, tokom sve tri večeri su o finalistima i o pobedniku odluku donosili glasovi žirija i publike u odnosu 50/50. Srbija je pravo glasa imala u 1. polufinalu i finalu, a broj članova nacionalnih žirija je sa dosadašnjh pet proširen na sedam.
Bodovi žirija i publike za „Lavinu“ u 1. polufinalu i finalu
Srpska predstavnička pesma Kraj mene u izvođenju benda „Lavina“ u 1. polufinalu osvojila je 5. mesto sa prikupljenih 187 bodova. Publika je ovu pesmu vrednovala sa 131 bodom naspram žirija, koji je pesmi dao 56 bodova.
Žiriji su na sledeći način bodovali srpske predstavnike u 1. polufinalu (56 bodova):
- crnogorski žiri nam je dodelio najveći broj poena (12);
- grčki žiri je srpskoj pesmi dao 10 bodova;
- hrvatski i poljski žiri su pesmi dali po 7 bodova;
- portugalski i gruzinski žiri su pesmi dali po 6 poena;
- moldavski žiri nam je dodelio 5, a sanmarinežanski žiri 3 boda.
Publika je na sledeći način bodovala srpske predstavnike u 1. polufinalu (131 bod):
- po 12 poena od gledalaca iz Hrvatske, Grčke, Crne Gore i Litvanije;
- gledaoci iz Poljske srpskim predstavnicima dali su 10 bodova;
- gledaoci iz Moldavije, Portugalije, Gruzije i Finske pesmi su dali 8 bodova;
- gledaoci iz Italije, San Marina i „ostatka sveta“ pesmi su dali po 7 bodova;
- švedski gledaoci srpskoj pesmi dali su 6 bodova;
- gledaoci iz Nemačke i Estonije pesmi su dali 5 bodova;
- gledaoci iz Belgije pesmi su dali 3 boda, a iz Izraela samo 1 bod.
Na finalnoj večeri, članovi „Lavine“ osvojili su 17. mesto, prikupivši 52 poena od gledalaca i svega 38 bodova od žirija, što ih je sveukupno dovelo do 90 bodova.
Žiriji su na sledeći način bodovali srpske predstavnike u finalu (38 bodova):
- crnogorski i hrvatski žiri pesmi su dali po 12 bodova;
- krug struke koja je glasala za Srbiju zaokružili su žiriji iz Azerbejdžana (8 bodova), Grčke (5 bodova) i Francuske (1 bod).
Publika je na sledeći način bodovala srpske predstavnike u finalu (52 bodova):
- gledaoci iz Crne Gore i Hrvatske su srpskoj pesmi u finalu ponovo dali po 12 bodova;
- gledaoci iz Rumunije su Srbiji jedini dali 10 bodova;
- po 3 poena su Srbiji dali gledaoci iz Gruzije, Albanije, Ukrajine i Finske;
- češki gledaoci Srbiji su dali 2 boda;
- po 1 bod Srbiji dali su gledaoci iz Malte, Moldavije, Poljske i Litvanije.
Kako su srpski žiri i publika vrednovali konkurente u 1. polufinalu i finalu?
Srpski žiri je u 1. polufinalu na sledeći način vrednovao konkurente:
1 poen — Crna Gora
2 poena — Hrvatska
3 poena — Finska
4 poena — Belgija
5 poena — Portugalija
6 poena — Estonija
7 poena — Moldavija
8 poena — Poljska
10 poena — Grčka
12 poena — Izrael
Gledaoci iz Srbije su u 1. polufinalu razmišljali na priložen način:
1 poen — Švedska
2 poena — Estonija
3 poena — Litvanija
4 poena — Poljska
5 poena — Finska
6 poena — Izrael
7 poena — Moldavija
8 poena — Grčka
10 poena — Crna Gora
12 poena — Hrvatska
Srpski žiri je u finalu na sledeći način vrednovao konkurente:
1 poen — Poljska
2 poena — Australija
3 poena — Moldavija
4 poena — Izrael
5 poena — Norveška
6 poena — Danska
7 poena — Bugarska
8 poena — Malta
10 poena — Italija
12 poena — Grčka
Gledaoci iz Srbije su u finalu razmišljali na priložen način:
1 poen — Albanija
2 poena — Finska
3 poena — Australija
4 poena — Izrael
5 poena — Moldavija
6 poena — Italija
7 poena — Rumunija
8 poena — Grčka
10 poena — Bugarska
12 poena — Hrvatska







@Milica
Ovo i nije čudno, jer ako pogledaš prvo polufinale je bilo em mnogoo manje zemalja učesnica em je bilo neuporedivo slabije od drugog polufinala, a naš žiri je u finalu mahom dao poene zemljama koje su učestovale u drugom polufinalu, zato su ove zemlje iz prvog polufinala i pale u glasovima žirija, jer su ih zasenile ove iz drugog pa su mahom njima davali poene u finalu.
Zanimljivo je kako je srpski žiri do kraja tvrdio da je odlučeno i glasano po kvalitetu kompozicija pa je u prvom polufinalu smatrao da Izrael zaslužuje 12 poena a u finalu samo 4 poena, Poljska 8 u 1.polufinalu u finalu 1 poen. Čudno je “opao” kvalitalitet pesama u očima žirija, a da su se poneli kao da Hrvatska nije ni postojala u finalu.
Da, baš jedna divna i miroljubila pesma Breskvice, čak i Vučićević je za tu pesmu rekao:
,,Sramotaa, sramotaa da ovako divna pesma nije pobedila, nego mutava Teya Dora: ,,Llllla rmondaa meee bee”, umesto da je pobedila ova divna nacionalistička pesma kojom Šiptarčinama pomeramo zadnjicu da im nije dobroo 5 dana i najavljujemo im napad na njih, ta pesma je trebalo da pobedi da vide Šiptari čija nana crnu vunu prede”..
Dakle čak i Vučićević priznaje da je to bila režimska pesma kojom je pokušano izazvati pažnju i sukob i pretiti drugim narodima i nacijama.
Jedna ,,divna, ljubavna rodoljubiva pesmica”..
Jedina lepa i rodoljubiva pesma koja se ikada pojavila na PZE je pesma Teya Dora- Lila Ramonda.
Mada je zapravo i šteta što je Teya otišla u to blato i poput Lavine bacala bisere pred svinje, trebalo je da pobedi Breskvica da vidimo kako poput Princa osvaja 14.mesto u polufinalu, čisto da vidimo facu Vučićevića i ekipe kada ta kako oni kažu ,,predivna rodoljubivo nacionalistička pesmetina” završava na 36.mestu na Evroviziji i kako se brukamo.
Naredne godine bih konačnoo poslao Jelenu Kreketušu da je skinemo više sa grbače, etoo sada su i zvanično svi njeni poput Azdejkovića u upravnom odboru RTS-a i Minja, paa da je interno pošaljemo, da doživi taj istorijski debakl, i da nas konačno više ostavi na miru ta velikaa ,,zvezdetina” da tu babu skinemo sa vrata više da se izblamira u Sofiji za sve pare da izfalšira ta 3 minuta i da je više ne gledamo i ne slušamo u kontekstu evrovizije, jer je dozlogrdila više i Bogu i narodu, kao i ti na ovom sajtu, smaračii…
Boze…
Nostalgicna balkanska balada ILI Breskvica – citaj pazljivo.
A verujem da ti je njena pesma bola usi, ne mogu te nezne drugrsbijanske usi to da podnesu, kao kad se vampir koprca na svetlosti…
Dabogda ih Vucic ugasio i spasio nas bede a u drustvu nspokon zavladao mir, ali znamo da nece, kao i vi… Samo vas pusta da zracite tom mrznjom, da mu donosite poene, da vas se narod gadi…
Ja tebe necu vredjati, sami sebi to radite. Vi ste u prethodnih godinu dana pokazali da ste gori od Vucica, da bi ljudima uskracivali osnovna prava pod plastom neke prave demokratije… Jedva cekam da i ovi izbori prodju i da vas ne slusam…
Takodje jako lepo je što si konačno priznao da si budala.
Čim govoriš da bi Breskvica išla sa ,,nostalgičnom i divnom baladicom” a ona u svom životu nije snimila nijednu baladu, jedino što je snimila je onu albansku turbo folk narikaču i naricajku: ,,Gnezdo sokolovo” ili kako se već ta glupost od pesmice zove.
Od 3 minuta te prenaporne i bolne za uši ,,pesme” ona je falširala čak 2 ipo minuta.
Mada dobro s obzirom da znamo da je Ćacika i da je za nju primer lepo, snažnog i muževnog muškarca kako je rekla u AMIG Show Aleksandar Vučić(koji je glee čuda sedeo tada preko puta nje) onda i ne čudi što joj je muzika grozna kao i vokal.
Realno, čim se zavukla u SNS mora biti da joj nešto fali i da nema dovoljno talenta, pa novac iz državnog budžeta za nastup 31.decembra u Beogradu na vodi izvlači na taj način što govori predsedniku države da je prelep, iako ni rodjena majka niti kaže, niti misli za svog sina da je prelep.
Jbg, paa ima i ona žena oči, neće lagati svog sina…
Još jedna neistina.
Dijaspora GLEDA evroviziju svake godine davali su 12 poena za Hurricane, za Balkaniku, a i za Konstraktu koja je sve desetke osmice i dvanaestice dobila.
A što se tiče medija jedine 2 televizije u našoj zemlji koje NE DEVASTIRAJU našu medijsku scenu su te 2, ali ne sekiraj se, Vučić ih je kupio, i promenio im vlasnike, pa će uskoro tvoja Jovana Jeremić najbolja novinarka i voditeljka u istoriji televizije i najtalentovanija uskoro voditi jutarnji program na N1 zajedno sa Vucicevicem.
Ostao je još onaj TV iz Zrenjanina i to je to.
Tako da čak i u Severnoj Koreji postoji 3 normalne televizije, jedino kod nas manje od 3.
Predlažem novim urednicima N1 da stave Kristijana Golubovica desnu ruku Aleksandra Vučića da vodi dečiji jutarnji program na N1, a emisija da se zove: ,,Dečiji osmeh sa Kristijanom”
Lavina je razocarana i razmisljali su da ne izadju na binu jer im je organizacija pravila probleme zbog Lukinog ogrtaca koji treba da se pokupi nakon sto ga on onako baci… Jasno je Andrija rekao da postoji hijerarhija i koja zemlja se kako tretira… Za neke su se trudili a nekim ogrtac nisu hteli da sklone sa bine… Kao Konstrakti kad nisu kapljicu vode u lavoru dozvolili… Zasto nije pobedio Izrael…
Dijaspora ne gleda Evroviziju od kada se modernizovala i krenula sa potenciranjem LGBT+, mozda od Koncite… Oni cekaju neku nostalgicnu pesmu, baladu iz 2000tih da je podrze, Breskvicu bi sigurno…
2 televizije koje destruiraju drustvo i pozivaju na nerede i podele, luksemburske. Neka to rade u Luksemburgu, za mesec dana bi bile ugasene…
Ja sa budala.
Evo čisto sa vidite zašto nismo ove godine na Evroviziji ništa dobili od dijaspore i zašto nećemo i ne treba da pobedimo, sa ovakvim podguznim RTS-om javnim servisom i ovakvim režimom verujem da niti reklame nije bilo, niti da je neko i znao preko da uopste bila evrovizija i ko je naš predstavnik, a kakva se jeziva muzika forsira na nacionalnim frekvencijama neće sigurno ni znati ni čuti za Lavinu.
Mi treba da pošaljemo Vesnu Vukelić Vendi u duetu sa Zmajem od Šipova i videćete kako će glasati i dijaspora i kako će naši predstavnici biti promovisani, to je realno ogledalo naše vlasti, našeg RTS-a i naših televizija posebno inih sa nacionalnom frekvencijom.
Ogromna sramota za RTS za ovo što su uradili, neka se stide da prekinu Lavinu i više ih ne vrate u studio, da bi u cik zore prvorodjeni nešto izjavio iz svog toaleta,DNO DNA!!!
To nije javni serviš, to je javni klozet.
Druge države imaju javni medijski servis, a mi imamo isključivo ne nacionalnu frekvenciju, nego nacionalne klozete i ne javni servis, nego javni klozet.
Sramota da ih bude!
Grupa “Lavina” gostovala je juče u emisiji “Jedan dobar dan” na RTS 1, gde su pričali o utiscima sa Pesme Evrovizije 2026, osvojenom 17. mestu, ali i situacijama koje su se dešavale iza scene.
Odgovarajući na pitanje koja im se konkurentska pesma na ovogodišnjoj Evroviziji najviše dopala, usred odgovora jednog od članova benda, program uživo je prekinut kako bi se predsednik države Aleksandar Vučić uključio u program na svim režimskim televizijama, pa i na javnom servisu, zajedno sa predsednikom Azerbejdžana, Ilhamom Alijevim.
Grupa “Lavina” gostovala je ukupno sedam minuta u pomenutoj emisiji na RTS-u, a nakon što se predsednikovo obraćanje završilo, muzičara više nije bilo u studiju, te su voditelji najavili nove goste.
Snimak prekida emisije pojavio se i na društvenim mrežama, a ova situacija mnoge je podsetila na trenutak kada je Milan Topalović Topalko prvi put gostovao u emisiji “Žikina šarenica” na RTS-u, pa čim je počeo da peva, predsednik države se uključio uživo u program i prekinuo emisiju.
Koje 2 televizije?
U Srbiji su sve nacionalne frekvencije kupljene od strane SNS kriminalaca.
Ako si primetio kupljene su bud zašto za džak krompira od strane raznih ,,biznismena” čitaj kriminalaca koji su izuzetno bliski režimu i Vučić spava na tim televizijama i može apsolutno kada god želi da ode na te televizije a to su ovih 145 televizija.
Tako da i lokalne televizije i nacionalne frekvencije su pod njegovom pod kontrolom, čak i ove kablovske poput KTV, N1, Nove S, Insajdera ako nisu će izuzetno uskoro biti potpuno u vlasništvu predsednika ove zemlje, tako da više nećemo u našoj zemlji imati apsolutno nijednu jedinu slobodnu televiziju, već ćemo morati mobilnim telefonom iskljucivo sami da slikamo šta se zaista dešava u Srbiji i da PRAVU ISTINU iznosimo pred javnost da ljudi vide pravu istinu, a ne ružičastu ,,istinu” na tv pinku, svinjformeru i ostalom talogu i otpadu..
Ja mislim da takodje ne postoje ni onakve dve televizije bilo gde u svetu… Proveo sam samo pola godine prateci ih i sve mi je bilo jasno, kako su uspeli da me izmanipulisu… Dobro je da sam se vratio sebi i realnosti. Sad gledam sve sa distance.
Nisu to floskule, nego činjenice.
Ne bi bilo loše da se informišeš.
Kada o nečemu polemišem ja ispred sebe imam podatke iz svakog razdoblja, pogledam statistiku, pročitam recimo literaturu i tek onda udjem sa nekim u bilo kakvu polemiku.
Ne gledam po čitav dan televiziju koja me samo može zaglupeti i na kojoj apsolutno neću ništa saznati, niti ću čuti i 1% istine, već ću samo čuti laži, psovke, uvrede, govor mržnje, spinovanje i manipulaciju 24/7 i gledaću osobe koje su za psihijatrijsku ustanovu a vode polugole na podu jutarnji program na nacionalnoj frekvenciji na kako oni kažu(ako je istina) ubedljivo najgledanijoj televiziji.
Za mene je to već poraz moje države u kojoj živim i mog naroda i meni ne treba apsolutno ništa više da vidim i čujem od same njene pojave i saznanja makar i površnog o vlasniku istih tih medija i televizije, meni je to već izuzetno strašno i zabrinjavajuće i shvatim u kojoj buli mi zapravo živimo da se ne izrazim vulgarnije.
Lično kako ne gledam naše, tako ne pratim ni strane televizije, medjutim koliko sam čuo od odredjenih osoba koje žive u ili komšijskim ili zapadnim zemljama, oni zaista, ali zaista kako su mi rekli nemaju ni približno tako jezive i baš toliko RIJALITI-medije, neozbiljne i sa šifrom i takvom kampanjom mržnje.
Takodje nemaju ni toliko neškolovanih i nestručnih u svojoj profesiji ,,novinara”.
Čak imaju i manje rijalitija, ili većina zemalja trenutno i nema rijaliti programe a po najmanje imaju Elite ili kako se već sada zovu..
Te floskule prepricane me ne zanimaju, niti prica o novcu… Sto pratis Evroviziju ako nam samo ona fali??
@nzzz
Za hleba i igara i 128 novih preskupo plaćenih stadiona na koje apsolutno niko ne dolazi da gleda naš propali fudbal novca IMAMO, medjutim za prioritentne stvari i najvažnije stvari usvakoj zemlji- PENZIJE, RENOVIRANJE UBUDJALIH I PUNIH VLAGE I BUDJI BOLNICA I ŠKOLA I SAPUN U ISTIMA- TU NEMAMO!
ZA BOLESNU DECU- NEMAMO
Imamo li za stadion fudbalski od više desetina milijardi eura u Pickovcu??
ODMAH DODJE 7 KOMADA(biće lepa ugradnja he he he) 😉
Bolje je da ne povedemo polemiku koliko smo kao država zaduženi i koliko će stotina i stotina godina biti potrebno da sve te inostrane kredite vraćamo.
Mi smo medju najzaduženijim država ne samo u Evropi, nego i u svetu, takodje cene goria i stopa inflacija je u Srbiji posebno u odnosu evo samo države iz regiona ABNORMALNA.
A o tome ako uporedimo cifru, ali i stopu zaduženja naše zemlje sada, ili evo uzmi samo pre 15 godina je nebo i zemlja.
Sve ovo što sam napisao ne kažem, ja već zvanični podaci.
Samo našem jadnom i siromašnom narodu na svu ovu muku fali i Evrovizija, osećam da može znamo svi već ko i tu da se trostruko makar ugradi kao i u svaki mogući projekat, da bi ako treba i žiri potplatio i kartice kao Izrael organizovao samoo da pobedi, ali srećom koliko vidim ne zanima ga u toj meri, a do skoro ga nimalo nije Evrovizija zanimala niti to gleda, tako da…
Bugarska koja nije iz finansijskih razloga mogla da ucestvuje, bankrotirala, EU clanica…Hahhahha…. Kod nas je pitanje samo da li hocemo ili necemo… Opet nas potcenjujete zbog licnih frustracija prema odredjenim ljudima… Udaljite se od tih medija i sagledajte realno.
Politikovizija. Pratio sam ovo posle desetak god pauze i sve je još gore nego što je bilo. Ovde bi moglo da se uštedi na novcu. Bugarska će organizovati ESC kao što će Srbija Expo. Nlkako. Vlast počinje da ignoriše probleme i krizu koja nadolazi za ceo svet. Imamo nerealno nisku inflaciju i narod misli da će to moći da se nastavi tako pošto neko u vlasti pokušava da zaštiti narod i ekonomiju a kad gledam ovde komentare dizel bi vam bio 600rsd šta se mene tiče.
@Lavanda
Naravno da će Bugari organizovati, mada ovom našem monstrumu i bolesniku bi ovo došao sjajno kao marketing da spuca lovu i u ovo i EXPO, što više hlebe i igara i na vestima da se vidi kako mi ,,IMAMO LOVE” širokoo širokoo..
Dok se bolesna deca leče SMS porukama, budalaština klasična…
Gledala sam predstavnicu Luksemburga kako pokušava da se izbori sa suzama posle nekvalifikovanja u poufinalu,ono je stvarno bolno za videti,ona onako nežna i mila …Ponekad se pitam je li sve to vredno nečijeg razočarenja,bola,u srce me je pogodilo kada sam gledala to;takođe i Luka kada su izlazili sa stejdža,totalno iscrpljen,brat mu pomaže da hoda…A i Dara je imala zahtevnu koreografiju,svaka čast na tome,iznela je lavovski.
Ah,da,i gledam komentare,kao,kako će Bg to da organizuje,možda prepusti domaćinstvo nekom drugom kao Ukr.onomad,možda čak i nama kao susedu-i ja ne mogu da verujem!Bg. ima veći BDP od Srbije i članica EU i neko od nas živi u deluziji da bi mi bili pogodniji za organizaciju?!Pod šapom bezumnika onoga?Kladim se da bi u revijalnom delu …bolje da ne pišem,već mi se pritisak dig’o.
Eee da dobro ste me podsetili, sećam se da sam u šoku bio i smejali smo se kada smo gledali zajedno baš kao u fazonu: Komee smo dali 12 poena, Azerbejdzanu??? Željku Bebebu sa temuaa, whaaaaat???!!
I onda se setih zbog čega smo to uradili.
I onda mi imamo pravo da se ljutimo i da kažemo kao: ,,Jaooo vidii sram bili Italijane nadaju se pobedi i dali Belgiji 12 poena sram ih biloo, a mi smo isti kao oni, čak smo i gori što se tiče žirija, klasičan nepotizam.
Došao nam Grk na PZE dali smo mu 12 poena, dvanaesticaa odmah dodjee, jedan član Joke Outa iz Srbije- BRAĆOO NAŠAAA EVO 12 POENA..
Francuskinji je baka poreklom Srpkinja- EVOO TI 12 POENA!
Zorja radila pesmu za Lelek- Eeeeeh, eeeh paa znate kakoo mi smi profesionalni i pravičan žiri nećemo im nijedan bod dati, jer smo mi jakoo i jakoo i jakooooo stručni i profesionalni, bla bla blaaa…
Pored ovakvih komentara niko nece vise ni da prihvati da zirira kad ga RTS pozove… Stvarno preterujete… Oni su izabrani i dobili pravo da po svom nahodjenju glasaju, kaoi mi putem smsa, ne treba niko nikom da se mesa u odluke… A pogotovo sada nakon takmicenja da se ti ljudi maltretiraju… Ne, nego svi mora da misle kao MI ako zele da budu ispravni, ako ne misle onda su ne losi, nego za streljanje.
Kad smo već na ovoj temi, moram da podsetim da je naš stručni žiri 2022. godine za najbolju pesmu Evrovizije izabrao pesmu iz Azerbejdžana, Fade to Black. Inače, to je pesma koja će u evrovizijskoj istoriji ostati upamćena po tome što je prošla iz svog polufinala sa 0 (i rečima NULA) poena od strane publike. I to je za naše eksperte bila pesma koja je zaslužila da pobedi na Evroviziji. Ja vas pitam ima li ikoga ovde ko se seća jednog stiha ili bar melodije te pesme? Garantujem glavom da je se ne sećaju ni ti likovi iz žirija koji su glasali za to. Dakle, rekao bih da nismo mi korumpirani od juče.
Moje mišljenje je ovakvo:
Ajde da ostavimo po strani što je srpski žiri dao krompir Hrvatskoj, što je isto bilo nefer; srpski žiri je Izraelu dao 4 poena u finalu i 12 u polufinalu i time dao svoj glas potencijalnom okončanju ovog takmičenja. Ovo takmičenje neće preživeti Izrael – pala je gledanost, odlaze države, imidž takmičenja je u rovovima, desničarski političari guraju Izrael na takmičenju kao drugi dolazak Hrista, izraelski političari takmičenje koriste da se hvale uspesima i ljubavlju Evrope za njihove pohode, a naš žiri je rekao to je sve super i dodelio svoje poene u skladu sa tim. Ovo je bio, po mom mišljenju, najsramniji ishod glasanja srpskog žirija na ovom takmičenju ikada.
Članovi žirija na Pesmi Evrovizije su uglavnom ljudi koji vole ovo takmičenje. Kad pogledam ove glasove, to ne mogu da kažem ni za jednog člana žirija. Još uvek ne znamo kako su ocenili Izrael u finalu pojedinačno, ali u polufinalu: 3x 1. mesto, 2x 2. mesto, jednom 3. mesto i jednom 6. mesto. To nisu glasovi ljudi koji vole i poštuju Pesmu Evrovizije.
Nije se ni naša publika tu pokazala sjajno, ali znamo kakve stvari se tu dešavaju.
Ja bih čak i povećao broj članova žirija da se razumemo, ali bih stavio da svako bude različitog žanra i da postoje kolone i kategorije lepo po kom osnovu se daju poeni.
Ne možeš kao žiri glasati za ono samo što bi ti slušao bez obzira na vokal, nastup, originalnost i kvalitet same pesme.
Nije isto biti član žirija i biti gledalac koji šalje sms poruke.
To nije baš verodostojno onda.
Žiri mora imati u vidu da 12 poena makar i veliki broj poena daje nekome ko je izuzetan vokal, ko dobro iznosi pesmu, ko ima dobru pesmu, nastup itd, dakle onaj koji je kompletan treba dobijati najviše poene.
A ne neko da falšira recimo kao Kipar i da dobije više poena od 10 država od žirija, a cura prosto ne zna niti da peva, niti da igra, a pesma joj je ispod svakog proseka, izlizana, sada vec cak i za girl bop staromodna, neinsprativna, o tekstu da ne govorim tek..
Na sve to i nastup je slab i neoriginalan i onda dosta zemalja ima po 5 ili 25 ili 30 oena žirija, a ona preko 40…
O ukusima (i glasanju na muzickim takmicenjima) ne treba raspravljati.
Ne znam na koga mislis, ali ako na nju mislis ona je rekla je i glasala normalno, nego ovi ostali vecina ovih u ziriju gomila anonimusa, jedan i nije cak muzicar, msm plesac.
Tako da ne znam gde ih nalaze, ali za dvoje nisam ni cuo, verovatno su to klinci posto mora dvoje mladjih biti oni su logicno glasali za Grke i Bugare, jer deca kod nas samo turbo folk slušaju.
Njima kažeš Bitlsi ili Stonsi, oni misle da je to neka vrsta sira, ali zato Bunga bungaa ranga čunga lunga mungaa znaju od A do Š da otpevaju, tako da i nisam baš iznenadjenj..
Kao i pre koju godinu kada su pobedile one što kokodaču, isto su deca u osnovnoj školi potršila ceo svoj i još prešli džeparac u celoj Evropi ne bi li svoje poliće i koke nosilje izglasali da pobede hehe…
Upravo, ona je delegirana i glasala je kako je glasala…Sada je obelezena kao Jevrej u N. Nemackoj…
RSSA, dobro, mi smo jadni, najgori, mrzitelji a svi ostali su dobri, cveta im samo cvece, nena sivih oblaka, je l sam sada ispravan?? Znaci pocinjes da dosadjujes sa tim drugostbijanskim frazama i teorijama… Ako mene svrstavas u nekog koji samo svoje voli onda si ti kontra od toga, tako pises…
Pa tako je u svakoj zemlji.
Uvek je manjina glasnija od većine.
Ti ludaci su zatrovani upravo medijima i to državnim, mrznju prema drugim narodima i nacijama šire Pink, Informer Happy itd, a u drugim zemljama verujem ima ako ne bas tako esktremnih onda sigurno i tamo ekstremnih televizija.
E sada vidiš to ti je kod koga se kako primi kapiraš, recimo ako si ti kul i normalan ti neces obracati paznju na te budaletine lude i ti neces mrzeti ceo jedan narod samo zato što ti jedan ili 2 kretena nešto rekla ili te opsovala.
A ako si ogrničen kao terasa ti ćeš prezirati sve narode sveta zato što u svakoj državo postoje debili.
Mislim realno debila imaš svuda, pa koliko ja znam poznajem ili sam video onih iz Srbije koji baš otvoreno preziru muslimane i Hrvate, paa puna ti je televizija raznih kvazi i šatro analitičara poput Bokana i ostalih koji idu i korak dalje i govore kako su Rumuni naši vekovni neprijatelji i da treba Rumune zauvek ako možemo proterati iz Srbije?
Ali to ti recimo ne smeta, što kažeš naša govn.. mirišu, tudje cveće smrdi ahaha ili tudje gov** smrdi??
Pa samo ti mogu odmah iz stopa 20 politicara nabrojati koji preziru sve balkanske maltene narode i vredjaju ih ponižavaju čak na televiziji i uče svoju decu i sve nas koji tv uključimo da mrzimo, mrzimo i mrzimoo..
Eeeh kada bih ja slušao debile šta govore i kada bih se pecao na te budalaštine, ja bih do sada Bože me oprostii trebalo da uradimo ne znam šta, nešto ekstremno??
Nego ja mahom televiziju i ne gledam i dosta je bolji osećaj, meni iskoči na internetu(nažalost) nešto, i to je to…
Hocu da kazem da ako je pesma dobra treba glasati za njih, a ako se Aleksandri Kovac pesma ne dopada, zasto ona mora da glasa za njih?
Ovo sada zvuci kao da nije tema, ali mislim da se itekako uklapa u pricu. Ja sam prosle godine letovao u Dubrovniku. Bio sam jako lepo prihvacen. Zaista ne mogu da se zalim, medjutim desila su se dva incidenta. Jedan sa nekim Emilom kome je keva muslimanka, a otac Hrvat i drugi sa nekim Hrvatom koji pritom ne zivi tu, nego u Italiji. Umesto sa uzivamo u suncu, u moru i odmoru, oni su imali potrebu meni da pricaju kako R.Srpska nije drzava, kako smo mi niko i nista, Dodik, Vucic, price o Srebrenici i o tome kako nikada necemo uci u Eu zbog Kosova. Poenta price, 80%-90% ljudi na plazi bi glasalo za Srbiju, ali te onih 10% toliko mrzi iz dna duse da bi im se ja zahvalio na poenima, a kamoli zalio sto nisam glasao za njih. To nigde nisam video da nas tako srčano preziru
Ne shvataš ti definitivno ništa očigledno…
Mada dobro oni koji konstantno na muzičkim stranicama i muzičkom sajtu konstantno spominju klanje, ubijanje, ratove i logore su obično oni kojima se ceo život zasniva na tome na pljuvanju i mržnji a iskljucivo velicanju svojih.
U fazonu tudji cvet smrdi, a moje govn… miriše najlepše.
Megalomanija klasična.
A onda se prosto pogledaš u ogledalo i shvatiš da ne da nismo najmoćnija i najsavršenija zemlja, negoo kada na drugom kontinentu neko čuje reč Srbija, onaj tamo neki Afrikanac dosta puta pogreši zaplepe jezik pa pita: Sirija?? I onda strancima moraš objasniti da nije Sirija nego Srbija.
Ali nama su uvek bili bliži neki Kinezi, neki Ameri, od nekoga iz Crne Gore Makedonije itd, a em smo fizički slični, govorimo isti ili izuzetno sličan jezik, neretko obilazimo okolne zemlje, imamo sličan način razmišljanja i navike, a onda je ovom režimu već 40 godina mrzak najviše neko sa kim živiš maltene i tu sii i gledaš samo komšiji da crkne krava, a najbliži su nam neki Ameri, Rusi Kinezi koji ako ćemo pošteni niti ih zanima Srbija, niti su čuli za nju, niti na kartii znaju da pokažu gde se nalazi Srbija.
Pa i Grke boli čak uvo za nas što smo na Balkanu, a mi se ložimo kako smo mi njima bitni i kao mi smo braća bla bla blaa truuć..
I onda dok se njima ušlihtamo da im tobože tamo velike poene na evroviziji, ove koji su najsličniji nama i praktično isti narod šutenom i posle realno em ćemo se posvadjati sa ovima do nas, em nas ovi koji su daleko od nas primećuju.
Kada je Rusija uopšte dala poene Srbiji na evroviziji, ima li to neko zapamćeno??
2012.godine 4 ili 3 boda, je li tako??
Ili evoo kada nam je Izrael sem Konstrakti dao neke poene??
A oni su nam svi braća je li tako?
Braća Grci, Rusi, Izraelci, uff štetaa da i Kinezi ne učestvuju na Evroviziji treba njih ubaciti, sigurno bi davali 12 poena od publike i od žirija svake godine Srbiji, je li tako??? Hmmm…
Joj boze….
Obicni ljudi se druze medjusobno, komuniciraju i treba da se podrze na ovakvim manifestacijama ali te gluposti – vecni prijatelji kao narodi, zemlje, ne moze nam niko nista jaci smo od sudbine – gospode… Najbolji prijatelji sa Hrvatskom za ceo zivot… Prelepo jedno prijateljstvo, kraj logora…
A što se tiče uzajamnih dvanaestica, one nas ne bi pomirile, ali svakako da uzajmne posebno jednostrane nule nas pomiriti sigurno neće već će sada 2 dana već o tome pisati i jedni icdrugi mediji a ljudi se pecati na mržnju u komentarima i obe ,,zaracene” strane pisati u fazonu: Jaoo vidii ove Hrvate ustase, a ovi drugi će pisati jaoo vidi ove Srbe kakvi suu…
A to je i cilj, ponavljam zavadi pa vladaj, ako trenutno AV nema neprijatelja on ga u svojoj glavi makar uvek iskonstruiše i sebi napravi, kako bi pobedio na izborima glumeći žrtvu jadnog i bednog mučenikaa i svetog apostola kojeg će mučiti u prognoti i mučitii, a samo je hteo dobro svojoj veri, narodu, naciji bla bla blaa blaa truuć..
I tako oni jašu na tom talasu lažnog patriotizma i lažnog nacionalizma, šovinizma već evo skoro 4 decenije, pa vi vidite…
Što se kaže zavadi pa vladaj, vuku nas za nos već skoro 4 decenije i još uvek im uspeva.
Što kaže Šešelj citiram: ,,Vučića savetuje izraelska agencija za medije i on je više puta tamo odlazio po konsulacije”
A kada vidimo šta radi Izrael na evroviziji i van evrovizije i na samom takmicenju kako šteluju glasove i kako osvajaju drugo mesto svake godine zbog publike kakva god da im je pesma, nije ni čudno što je ovaj naš na vlasti ovakav, jer kakvi su mu savetnici zaistaa Bogu plakati..
Eeee daa, da ne zaboravim zapitajte se malo odakle 12 poena Izraelu od Srbije u polufinalu i odakle od publike toliki poeni, i zapitajte se zašto RTS neće odustati od evrovizije i zašto naš režim je u kako kaže dobrim odnosima sa vlašću Izraela i kako kažu ,,Imaju dobre odnose”…
Još i oruzje prodajemo, pa vi vidite, bukvalnoo nikada se nećemo sada tek povući sa evrovizije, samo šteta što braća Izraelci nas ne fermaju ni 1% i neće da glasaju nikada za nas a mi se ubismo njima pogotovo da pokažemo najveću moguću ljubav, šlihta se naš režim Izraelcima za sve pare kao i Rusima, a i jedne i druge uvo boli za nas nebitne i male, baš ih briga šta mi mislimo i kažemo…oružje je kod njih, a mi smo tu da se uvlacimo da i mi ne dobijemo po nosu ne daj Bože kao druge zemlje Ukrajina, Iran, Palestinci itd
Ljudi su jasnoi glasno rekli naravno kome ide 12, publika je rekla svoje, a rekla je da je omiljena pesma naše publike Andromeda a u Hrvatskoj je omiljena ,,Kraj mene” i vi tu ne možete ništa.
Tu ni AV zlotvor apsolutno ništa ne može, a kamoli ovako čitaoci portala.
A sada nastavite da se sekirate i jedite, ali džaba vam, jer nećete nas zavaditi više,
Uspeli su zavaditi, ali više ne, sada dolazi uskoro novo mnogo lepše vreme i stasaju svakako nove, normalne, zdrave i prave generacije, koje se apsolutno više ne mogu zatrovati kvazi nacionalnizmo i kvazi patriotizmom koji nam serviraju najgori medju nama, oni koji su vojsku videli samo na tv ekranu, a u rat nisu išli oni, nego njihove komšije i sugradjani, dok su oni zgratali milione i milijarde, dobijali ogromne stanove od države za vreme bombardovanja naše zemlje.
Prema tome džaba sve, prvo Teya i Bejbi Lazanja, sada i Lavina i Lelek, džabe vam sve, ljubav od mržnje jača je, ćaooo :*
Jaoooooo, Vucic je i Tomasevicki rekao sta da radi, uhhhhhhh…. Znaci uzajamne dvanaestice bi nas pomirile i ziveli bi srecno do kraja zivota, baca mi se pegla…
Da ne spominjem da mi nikada nismo imali više druženja i bolje odnose generalno ne samo sa Hrvatskom sa kojom smo najbolji bili i prijatelji za možda i ceo život, nego i sa Crnogorcima Grcima i Rumunima, fenomenalno druzenje ugostili smo ih u Beogradu, Lavina išla u Hrvatsku u emisije intervjuu, ovacije za Lelek u Zappa Bazi i ondaa moraju političari sve pokvariti i zasrati kao i uvek.
Moraju posejati kao i apsolutno svaki put seme zla i razdora.
Klasično radikalsko zlo i radikalski crni oblak koji se nadvio već skoro 40 godina nad ovom našom jadnom i napaćemom zemljom.
Apsolutno svee, ali sve mora pokvariti.
I što se mene tiče i treba da odustanemo, ako već nemamo kredibilni žiri, ako imamo katasrofalan izdajnički, provladin javni servis(ovaaj čuuj mene javni WC), kada imamo ovakvu vlast koja će garant narednih godina birati svoje Ćacije i pulene kao naše predstavnike, onda bolje da se povučemo, dok ne počeno živeti u normalno državi, kada zaista i istinski budemo imali DRŽAVNU televiziju, a ne televiziju jednog čoveka.
Plus takmičenje zbog Izraela je još uvek potpuno nelegitimno i besmisleno, i pobedjuje evo zemlja sa jezivo lošom pesmom, samo zato da ne bi odustali opet da imaju dovoljan broj država učesnica i da bi fanovi bili kao zadovoljno da pobedi teš folk treskavac, da ne pobedi Izrael da se ne ugasi takmicenje.
Problali su sa Finskom to, ali videli su da ne pije vodu i da se baš i ne svidja široj masi i pronašli su Daru na kraju..
Budem li čuo jednom, samo još jednom da zarad političkih poena ovi sa vlasti krenu nešto sra.. kako nas preziru najviše Crnogorci i Hrvati, stvarno ćuu..
Značii budalaština klasična, svake godine 12 ili 10 poena od njih tacnije uvek 12 u finalu od CG, i 10 ili 12 od Hr, a oni nas mrze.
Sad na papir da stavimo kako mi glasamo, a kako oni, došli bismo do ne baš lepog zakljucka, mi osim Lazanji nikada nismo dali 12 poena Hrvatskoj ni žiri ni publika, čak smo i 3 puta im dali 0 od žirija, a dešavalo se da nam ni u top 3 ne budu ili top kod publike.
Baš me živo zanima kad se sledeće povuče Crna Gora opet logično, ko će za nas glasati, jer Hrvati više neće, znači ostaju nam naša ,,braća Grci i braća Bugari” koji nam daju poene na svakih 5 do 10 godina(i to ako ucestvuju Bugari uopšte) i ostaje nam dijaspora koja više ne želi da glasa za Srbiju.
E sledeće godine od žirija bez ijednog boda Crne Gore i Hrvatske da vidim baš koji ćemo biti.
Ovo ove godine je bio pucanj u nogu i Vučićeva direktiva da ni slučajno ne damo njima poene ni Hrvatima ni Crnogorcima, jer em ne može očima da ih vidi i smisli, em je nedavno Vučić napao crnogorce, pa su mu mediji u Crnoj Gori odgovorili jer ih vredjao iz čista mira, pa se on ljutio i od sebe kao po običaju napravio žrtvicu.
Klasična drama queen…
Ni ja ne mogu vise te sramote zaista. .. Nisu – nisu, cudno je jer je zirijevski tip pesme ali NISU… I oni su nas par godina kulirali pa nikom nista, bas me interesuje da li su se tamo sramili hahhaha… I opet oni koju su za verovatno za strucnost su prakticno za korupciju i glasanje po ovoj ili onoj liniji… Publika je tu za to, da glasa prema simpatijama, a ziri za nesto drugo… Kose im se kao i uvek principi, i u politici i u muzici…
Zbog čega smo dužni da bilo kome damo bodove a pogotovu Hrvatskoj…Ovo je slobodna zemlja.
Jao jao jao ne mogu vise ovih komentara sramota nas je sto nisu hrvatima dali poene. Je li njih sramota kada se pominje Jasenovac?
Sramota me je da Hrvatkoj nismo dali nijedan poen a oni nama 12 bodova
Kaže neki novi RSSA na forumu “Ja se nadam da će “Kraj mene” makar postati hit u Srbiji, momci su to zaslužili” 😀 Druže, da je mogao, postao bi hit do sada. Nikada mi neće biti jasno kako naši fanovi ne mogu da shvate da ako pesma nije prošla kod naroda (izuzev kruga fanova) i ako nije hit, viralna, u trendingu, ako je ne pevaju i ne znaju obični građani, kojoj se pobedi nadate? Pa za Konstraktu i mahanje rukama je i moja pokojna baba znala
Ne vidim što je toliko hajp oko Hrvatske pesme što nije iz Srbije dobila ni jedan glas.
Mene recimo ta pesma nije uverila, devojke su lepe i lepo pevaju i to je to.
Što se tiče Izreale imali su odličnu pesmu i ja sam u polufinalu glasao za njih a u finalu za Italiju.
Zasluženo su dobili glasove od žirija iz Srbije što me je iznenadilo, jer prošle godine po meni je Izrael imao još bolju pesmu a nisu dobili od Srbije ni jedan glas.
Italija zasluženo dobila glas žirija iz Srbije.
Grčka je možda malo precenjena ali je bila favorit za pobedu i komšije su, lično im ne bi dao 12 poena ali ok je da su dobili glasove žirija iz Srbije.
Bugarska je takođe dobila glasove žirija iz Srbije.
Ove druge zemlje što su dobile od Srbije glasove su i inače dobro i prošle i dobile su glasove i od drugih žirija.
Po meni žiri iz Srbije je ok glasao, ništa skandalozno.
To što je publika iz Srbije glasala za Hrvatsku to su uglavnom mlađi ljudi, ima taj neki hajp na socijalnom mrežama neko novo “bratstvo i jedinstvo” , i ti glasovi su mahom došli od te publike, po principu mi glasamo za vas, vi za nas, naše su pesme najbolje i to se videlo po komentarima tih mladih ljudi da će to tako biti, ali to nije realnost.
To što je Hrvatska dala 12 poena Srbiji mene ne čudi jer je Srbija imala dobru pesmu, možda i najbolju sa Balkana.
Da je Srbija poslala Breskvicu i neku etno srpsku pesmu od Hrvatske bi dobili 0 poena.
A što se tiče srpskog predstavnika Lavine, na mene su veći utisak ostavili u Beogradu na PZE, nekada je manje zapravo više.
Njihov nastup u Beču je bio pomalo usiljen, i nije mi se dopalo ono pozivanje publike na kraju “Evropo vrišti samnom”.
Najlepši način i najefektniji je da se pokloniš publici i zahvališ im se na podršci i odeš sa bine, od publike se ne traži ništa.
Takođe to konstantno potenciranje da su iz Niša, “ajmo Niš” i sl. je deplasirajući momenat jer na PZE oni predstavljaju sebe pa i Niš ako već to žele ali na Evroviziji oni predstavljaju Srbiju i u skladu sa tim ide i drugačije ponašanje.
Marija Šerifović je pre neki dan u jednoj emisiji lepo objasnila taj momenat značaja Evrovizije za jednu zemlju.
Kada je Marija Šerifović pobedila na Evroviziji pobedila je bez tog hajpa “ajmo Kragujevac” i odradila je profesionalan i zreo nastup.
Bila je uverljiva.
Publika to voli.
@Rale
Kako nisu glasali?
Pa dali Teya Dori 4 poena, pesmi koja nije nazalost bila viralna i kojoj kladionice predvidjale poslednje mesto u finalu te godine, a ona bila 17.mesto kao Lavina?
A sada su nam dali 12 poena kada smo bili 21.mesto na kladionici, a Hrvati bili od 10 do 14.mesta po kladionicama i imali konkurentnu etno pesmu koju voli Jelena Tomašević recimo koja bila glavna u žiriju i najuticajnija evrovizijski i mi im damo nula poena…
Ko u Srbiji je glasao za izrael? Nisu valjda i kod nas botovali?
Mi moramo glasati za Hrvate i Crnogorce, voleli ih ili ne, zato sto je to jedini nacin da medjusobnom razmenom poena uopste vidimo finale, posto se sa 17-18 mesta necemo skoro pomeriti. Ne znam zasto je ziri ovako glasao
Naš žiri dao Izraelu, Norveškoj i Danskoj poene, a Hrvatima ništa.
Bez veze.
Pa nisu ni oni glasali za nas pre 1-2god pa nikom nista
Ponoviću samo.. Žiri sramite se!
Srpski ziri je glup. Hrvatska je jedna od retkih zemalja koja glasa za Srbiju i ne treba je izgubiti. Ovim su izazvali da iduce godine hrvatski ziri ne glasa puno za Srbiju sta god mi poslali.
Šteta je što naš plasman nije bar nekoliko mesta viši, pa se bez dubljeg ulaženja u analize, stiče utisak da je ovo rezultat u rangu prethodnih naših učesnika, osim Konstraktinog.
Stvari su, ipak, malo drugačije. U polufinalu je publika svih zemalja učesnica nama dodelila poene, čak 4×12, poeni ozbiljni su stizali iz zemalja koje retko za nas glasaju. Treći od publike, peti ukupno, to je vrlo respektabilno. Do sada smo se provlačili do finala.
U finalu je teže stići do bodova iz više razloga, najpre zbog brojnosti pesama. Ali, za razliku od prethodnih godina kada smo u televotingu, u zemljama koje nisu glasale za nas (znači, skoro sve), bili rangirani izuzetno loše (oko 20.mesta), sada smo 2x bili 11-ti, nekoliko puta 12-ti,13-ti…
Čak i u finalu smo dobili bodove od više zemalja nego obično, uz napomenu da od dijaspore (meni očekivano), nismo dobili ništa. Tako, da bodovi koje je Lavina dobila od publike, stvarno ih je i dobila. Mnogo mi žao dijaspore i želim joj da i dalje nema pesmu iz Srbije po svom ukusu.
Imatee greške u tekstu, 52 poena smo dobili,ne 58 publike u finalu, tako su i voditelji saopštili tj.rekli.
Čini mi se i u drugom tekstu greška oko broja poena pobednika žirija Bugara, 204 poena su osvojili.
Sramota. Očigledno su potplaćeni, jer glasovi nemaju veze s vezom.
Želim im sve najgore u njihovim “karijerama”.
Da li je žiri zaista stručan? Kako su to razmišljali ako Hrvatska nije dobila ni jedan poen?
Hvala bogu da je publika dala 12 poena Hrvatskoj inace bismo se obrukali i CG I Hrvatska nam je dala 12 poena,sto je uvek bilo i bice ipak je to ista krv.Drago mi je zbog Bugara zaslužili su,ipak moj favorit je bio Izrael na prvo slusanje pesma i izvodjač su mi usli u srce ali ta politika …
Srpski žiri očaj. Sramota da nisu dali nijedan poen za hrvatske predstavnice, ćaciji bedni i u muzici, ali ne još dugo. Zato publika razmišlja drugačije.
Hoće li biti objavljeni pojedinačni glasovi članova žirija, kao što je bio slučaj nakon PZE?
Kakvo je ovo glasanje naseg zirija jbt!!!!!